pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Aglaonema (http://www.kwiatyl.pl/aglaonema/)
-   -   Ozdobna Aglaonema (http://www.kwiatyl.pl/aglaonema/1915-ozdobna-aglaonema.html)

Patrycja 05-11-2011 09:57

Ozdobna Aglaonema
 
Trudna do wymówienia nazwa tej rośliny to jedyne co może zniechęcać ogrodnika do jej zakupu. Poza nią ma bowiem same plusy. Warto wiedzieć, że jej naturalnym środowiskiem są lasy w Azji. W Polsce nie uprawia się wielu jej odmian, jedynie te o szmaragdowozielonych liściach w białe plamy. Sa one dość duże, owalne. Aglaonema może mieć nawet do metra wysokości.


Aglaonema preferuje stanowiska jasne, słoneczne lub półcieniste. Temperatura powinna być wysoka, ponad 18 st. C. Wymaga regularnego, dość obfitego podlewania. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby woda nie stała na podstawce. Zbyt obfite podlewanie może doprowadzić do zgnilizny korzeni.


Zaleca się jej zasilanie nawozami płynnymi. Podłoże może być standardowe. Można ją rozmnożyć przez sadzonki wierzchołkowe. Często jest atakowana przez szkodniki takie jak przędziorki i wełnowce. W przypadku zauważenia pierwszych objawów trzeba jak najszybciej zastosować opryski. Aglaonema kwitnie od wiosny do jesieni, jednakże nie stanowią one dekoracji rośliny. Największą jej ozdobą są bowiem liście.

Maja 04-27-2012 14:42

4 załącznik(i)
Aglaonema to roślina, z którą się wcześniej nie spotkałam. Ale muszę przyznać, że ma piękne, dekoracyjne liście. Bardzo mi się podoba. Poszukam w sklepach ogrodniczych. A tymczasem przede mną długi weekend:)

olaf45 02-11-2017 13:27

napewno fajna jest taka ozdoba

I recommend to read


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.