Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Aksamitka (https://www.kwiatyl.pl/aksamitka/)
-   -   Aksamitka wyniosła 'Hawaii' (https://www.kwiatyl.pl/aksamitka/743-aksamitka-wynios-hawaii.html)

Patrycja 06-25-2010 10:04

Aksamitka wyniosła 'Hawaii'
 
[foto]http://www.grono.com.pl/uploads/133/0041_Aksamitka_Hawaii.jpg[/foto] Aksamitka wyniosła 'Hawaii' dorasta do 90 cm wysokości, tym samym zaliczana jest do grupy aksamitek wysokich. Dzięki takiej a nie innej wysokości jej kwiaty nadają się doskonale do kompozycji jako cięte i pięknie będą prezentowały się w wazonie. Co ważne kwiaty długo zachowują świeżość.

Aksamitka wyniosła 'Hawaii' może pochwalić się długim okresem kwitnienia - od czerwca aż do października. Kwiaty są pełne, wyrastają pojedynczo na długich szypułkach. Mają kolor pomarańczowy.

W ogrodzie aksamitka wyniosła 'Hawaii' powinna zajmować miejsce jasne, słoneczne, ewentualnie lekko ocienione. Warto o tym pomyśleć już w czasie jej siewu do gruntu (w maju). Aksamitka ta jest rośliną bardzo łatwą w uprawie, do tego też mało wymagającą. Rośnie właściwie w każdej glebie. Prócz podlewania warto ją co 2-3 tygodnie nawozić, by obficie kwitła. Poza tym od czasu do czasu należy ją także obejrzeć, czy nie została przypadkiem zaatakowana przez jakieś szkodniki (mszyce, ślimaki), albo choroby roślin.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.