forum, kwiaty, rośliny, ogrody, porady
Wróć   forum, kwiaty, rośliny, ogrody, porady > Kwiaty - ogród, dom, taras, balkon > Ogród > Berberys

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
04-05-09, 10:01
Koniecznie zobacz to



stare 04-30-2010, 10:14   #1 (permalink)
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 1,110
Domyślnie Berberys Thunberga 'Erecta'

Berberys 'Erecta' to niewielki krzew, dorasta bowiem do 1,5 metra wysokości. Ma sztywne pędy, które pokryte są kolcami. Jasnozielone liście są niezwykłą ozdobą jesienią kiedy to przebarwiają się na kolor pomarańczowy.

Odmiana 'Erecta' dekoracyjnie prezentuje się także wczesną wiosną, podczas kwitnienia (maj/czerwiec). Wówczas to na krzewie pojawiają się drobne, jasne (białe, delikatnie żółte) kwiaty. Natomiast w okresie jesienno-zimowym ozdobę stanowią czerwone owoce, stanowiące pokarm ptaków.

Berberys Thunberga 'Erecta' nadaje się zarówno do nasadzeń pojedynczych, jak i w kompozycjach roślinnych. Często sadzi się go z myślą o żywopłotach, wówczas niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne przycinanie krzewów, tak by nabrały odpowiedniego kształtu i rozmiaru.

'Erecta' lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Nie ma wielkich wymagań co do gleby, najważniejsze by nie była ona zbyt wilgotna. Rozmnaża się ją z sadzonek, które najlepiej pobrać latem.
Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
berberys, berberys erecta, berberys thunberga, berberys thunberga erecta, krzewy ogrodowe, krzewy ozdobne

Narzędzia wątku
Wygląd


RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony