pielęgnacja, uprawa, opinie, forum
Wróć   pielęgnacja, uprawa, opinie, forum > SOS dla kwiatów > Choroby

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 01-21-2011, 11:05   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,217
Domyślnie Fytoftoroza
[foto]http://www.ho.haslo.pl/images/article/2006/03/2677/fytoftoroza_02.jpg[/foto] Fytoftoroza to choroba, która doskwiera przede wszystkim kwiatom ozdobnym, takim jak chryzantemy, cyklamen, difenbachia, dracena, gerbery, fiołki, różaneczniki, azalie, a także krzewom i drzewom liściastym oraz iglastym.


Jakie są objawy Fytoftorozy? Plamistość liści, zgnilizna korzeni, pędu, ponadto zamieranie i brązowienie łodyg. Ponadto roślina nie rośnie, a u podstawy pędu widoczne są brązowe obumarłe tkanki.


Fytoftoroza to jedna z najgroźniejszych chorób, która jest wywoływana przez grzyby Phytophthora spp. Pierwszym objawem jest zahamowanie wzrostu rośliny, kolejnym zmiana zabarwienia pędów (wyglądają jak przypalone).


Następnie gałązki zamierają, igły przebarwiają się na żółto, następnie na brązowo i zasychają. Fytoftoroza ujawnia się w postaci nekrozy, tworzy duże plamy koloru brunatnego , na dolnej stronie blaszki może być pokryta białym nalotem grzybni.


Fytoftoroza powoduje również redukcję korzeni, zamieranie podstawy łodygi. Jeśli wyjmiemy roślinę z gleby zauważymy, że korzenie stały się kruche, te drobniejsze w ogóle zanikły.


Rośliny, które są silnie porażone powinny zostać usunięte, najlepiej spalone. Najskuteczniejsze są opryski chemiczne preparatami Bravo 500 SC, Previcur 607 SL, Gwarant 500 SC oraz Mildex 711,9 WG.


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2019, 10:34   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Postów: 1
Domyślnie
Ja tego wątku w ogóle nie rozumiem.Może ktoś z tego wątku wytłumaczy mi o co chodzi w tym całym wątku.Czekam na wyjaśnienia.

________________________________________________
metaloplastyka.eu
kamil3787878 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
choroba atakująca kwiaty ozdobne, choroby roślin, chroroby, fytoftoroza

Narzędzia wątku
Wygląd


RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony