pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Czosnek (http://www.kwiatyl.pl/czosnek/)
-   -   Czosnek niedźwiedzi (http://www.kwiatyl.pl/czosnek/774-czosnek-nied-wiedzi.html)

Patrycja 07-02-2010 10:54

Czosnek niedźwiedzi
 
Środowiskiem naturalnym czosnku niedźwiedziego są wilgotne lasy Eurazji. W Polsce także można go spotkać. Co ciekawe od 2004 roku został on objęty ochroną.

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną cebulową. Dorasta do 30 cm wysokości. Ma duże liście, które swoim wyglądem przypominają te konwalii. Po roztarci intensywnie pachną, dlatego też wykorzystywane są w kuchni jako składnik sałatek.

Czosnek niedźwiedzi prezentuje się dekoracyjnie w maju, kiedy to zakwita. Kwiaty pojawiają się na pędach kwiatowych w licznie kilkunastu sztuk. Kwiatostan ma około 5 cm średnicy, jest tym samym duży i okazały. Kwiaty są koloru białego.

Czosnek niedźwiedzi lubi miejsca jasne, niekoniecznie jednak bardzo słoneczne. Podłoże powinno być przede wszystkim wilgotne. Rozmnaża się go przez wysiew nasion, a także młode cebulki potomne.

EwazLublina 05-10-2012 12:26

4 załącznik(i)
Sama posadziłam czosnek dekoracyjny w doniczkach, ale niestety nie zdecydowałam się na Czosnek niedźwiedzi. A może szkoda, nie wiem, bo jakoś wpadł mi w ręce taki zwyczajny, co to ma kuliste kwiatostany. Jak zakwitnie to dam znać czy żałuję wyboru, tymczasem jak mi wpadnie w ręce ów odmiana to może zakupię:)

Patrycja 06-22-2012 14:07

A ja wsadziłam taki czosnek (podobno był ze sklepu ogrodniczego) do doniczki jakieś 3 tygodnie temu i rośnie. Nie wiem czy coś z niego będzie (czy pojawią się piękne kwiaty) i czy będzie dekoracyjny czy też nie. Z pewnością nie niedźwiedzi, a szkoda:)

Margolcia 10-26-2017 22:21

Moja mama jest fanką czosnku niedźwiedziego. Dostała sadzonki od ciotki i hoduje w ogródku. Robi tez z niego maslo czosnkowe i smaruje na chleb. Smakuje nieźle ale śmierdzi okropnie :) podobno ma dużo właściwości zdrowotnych (jak to czosnek), ale niestety nie zagłebiłam się w temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.