Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Ginura (https://www.kwiatyl.pl/ginura/)
-   -   Ginura pomarańczowa (https://www.kwiatyl.pl/ginura/254-ginura-pomaranczowa.html)

Patrycja 03-22-2010 09:46

Ginura pomarańczowa
 
Pojawiła się w Polsce ponad sto lat temu, z roku na rok zdobywa większą popularność. Jest to roślina niezwykle dekoracyjna. Ma piękne ubarwienie - ciemnozielone liście pokryte są fioletowym meszkiem.

Giniura bardzo szybko się rozrasta, rozkrzewia. Najlepiej prezentuje się zawieszona w doniczce. Lubi stanowiska słoneczne. Gdy ma za mało słońca blaknie. Należy ją regularnie (dość obficie) podlewać i nawozić.

Zdarza się, że kwitnie. Wówczas wydaje drobne, pomarańczowe dzwoneczki (stąd jej nazwa), które jednakże bardzo intensywnie - acz brzydko pachną. Rzadko kto pozwala im przekwitnąć, zaleca się ich usunięcie (po nacieszeniu wzroku).

Poza tym jest to roślina, która jest mało wymagająca i z powodzeniem może znaleźć się w domu każdego miłośnika kwiatów - nawet amatora.

RóżaKoszalin 04-24-2012 13:24

4 załącznik(i)
Ginura pomarańczowa - czytam nazwę i wyobrażam sobie jakąś egzotyczną roślinę, kwitnąca na pomarańczowo, piękną, oryginalną. A dostaję coś małego, z fioletowymi liśćmi, czasami kwitnące. Nie, zdecydowanie nie tak ją sobie wyobrażałam, ale cóż - wygląda, jak wygląda, z pewnością ma swoich zwolenników, ale u mnie na parapecie nie zagości. Szukam dalej czegoś inspirującego i ładnego:)

EwazLublina 04-25-2012 11:34

Ja tam do niej też nie jestem przekonana. Może i liście ciekawe, bo takie fioletowe, co nie zdarza się przecież dość często, ale moim zdaniem nie jest to jakaś rewelacyjna roślina, którą musiałabym mieć u siebie.

Patrycja 06-29-2012 10:39

Miałam kiedyś, ale żadnej rewelacji nie było właśnie, dlatego teraz już nie kupuję, kiedy widzę w sklepach. A ostatnio nawet często gdzieś ją przyuważałam. A odnosząc się do poprzednich wpisów - czy ma swoich zwolenników? Z pewnością, ale ja się do nich również nie zaliczam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.