pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Jagodowiec (http://www.kwiatyl.pl/jagodowiec/)
-   -   Jagodowiec wielkokwiatowy (http://www.kwiatyl.pl/jagodowiec/1435-jagodowiec-wielkokwiatowy.html)

Patrycja 12-01-2010 14:19

Jagodowiec wielkokwiatowy
 
Jagodowiec wielkokwiatowy to niezwykle oryginalna roślina, która pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie rośnie w wilgotnych lasach liściastych. Dorasta do około 50 cm wysokości. Ma długie pędy, z jajowatymi, jasnozielonymi liśćmi.


Najbardziej dekoracyjne są dzwonkowate kwiaty w kolorze żółtym. Mają one lekko skręcone płatki. Na szczytach pędów zazwyczaj pojawiają się pojedynczo. Ich miejsce zajmują po przekwitnięciu owoce koloru niebieskawego, które utrzymują się do jesieni.


Jagodowiec wielkokwiatowy jest rośliną mało wymagającą. Preferuje glebę żyzną, wilgotną, bogatą w próchnicę, lekko kwaśną. Rośnie dobrze zarówno w słońcu, jak i w cieniu.


Jagodowiec wielkokwiatowy jest całkowicie mrozoodporny. Nie ma konieczności okrywania go na zimę. Można go rozmnożyć przez podział a także wysiew nasion, co najlepiej robić wiosną lub jesienią.

różyczka 06-01-2012 10:44

4 załącznik(i)
Spodziewałam się rośliny, która będzie miała coś wspólnego z jagodami, bo ino zasugerowałam się nazwą. A tymczasem Jagodowiec wielkokwiatowy ładnie może i wygląda kiedy pojawiają się kwiaty, jednakże nie jest to nic specjalnego, co by mnie jakoś przekonało do zakupu. Ładny, ale bez rewelacji.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.