Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Jak dbać o ogród...? (https://www.kwiatyl.pl/jak-dbaae-o-ogrod/)
-   -   Jak przesadzać kaktusy? (https://www.kwiatyl.pl/jak-dbaae-o-ogrod/1852-jak-przesadzaae-kaktusy.html)

Patrycja 04-15-2011 10:19

Jak przesadzać kaktusy?
 
[foto]http://www.urzadzamy.pl/s/photos/thumbnails/18634/Przesadzanie_kaktus_w_kompozycja_w_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg[/foto] Kaktusy nie lubią przesadzania, dlatego też zabieg ten należy wykonywać tylko wówczas kiedy nie ma innego wyjścia i jest on po prostu niezbędny. Wówczas wybieramy termin na przełomie stycznia i lutego. Wcześniej niż normalne rośliny doniczkowe, z uwagi na fakt, że w marcu wiele kaktusów po prostu już kwitnie.


Kaktusy na tydzień czy dwa przed planowanym przesadzeniem nie powinny być juz podlewane, ich bryła korzeniowa wówczas zdąży obeschnąć. Okaz należy wyjmować z doniczki bardzo ostrożnie - po pierwsze, żeby nie poranić sobie dłoni, po drugie, żeby nie uszkodzić systemu korzeniowego.


Jeśli zauważymy korzenie zbyt długie, albo uszkodzone to powinniśmy je usunąć. Wtedy zostawiamy roślinę do zaschnięcia ran i dopiero po kilku godzinach sadzimy do nowego podłoża. Jeśli natomiast korzenie nie wymagały żadnych zabiegów od razu przesadzamy kaktusa do nowej doniczki.


Po przesadzeniu do nowego podłoża, które powinno być przeznaczone dla kaktusów (gotowe mieszanki można kupić w każdym sklepie ogrodniczym) należy wstrzymać się z podlewaniem kaktusów przez około dwa tygodnie. Podczas tego zabiegu należy zabezpieczyć swoje dłonie - można założyć rękawice, obejmować kaktusa przez opaskę wykonaną z gazety, albo też użyć specjalnych szczypców do tego przeznaczonych.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.