pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Jak dbać o ogród...? (http://www.kwiatyl.pl/jak-dbaae-o-ogrod/)
-   -   Jakie kwiaty posadzić na cmentarzu? (http://www.kwiatyl.pl/jak-dbaae-o-ogrod/1859-jakie-kwiaty-posadziae-na-cmentarzu.html)

Patrycja 04-18-2011 14:10

Jakie kwiaty posadzić na cmentarzu?
 
[foto]http://www.se.pl/s/pics/thumbnails/2010/10/25/CMETARZE_MKN_06_580x467.jpg[/foto] Wielkanoc zbliża się dużymi krokami. Podczas świąt myślimy nie tylko o tych, którzy są z nami, ale i o tych, którzy odeszli. Dlatego też odwiedzamy groby najbliższych i wówczas rodzi się pytanie - jakie kwiaty kupić, jakie zasadzić? Wiele osób decyduje się na kwiaty cięte, jednakże te nie cieszą oczu zbyt długo, czego nie można powiedzieć o sztucznych okazach. Jednakże wiosną warto postawić na rośliny żywe!


Grób powinien być zadbany przez cały rok. Wiosną i w okresie letnim łatwiej o pielęgnację i utrzymanie czystości, wówczas też warto dekorować nagrobki kwiatami, które będą stanowiły ozdobę przez kilka tygodni. Oczywiście można posadzić iglaki, które będą ładnie wyglądały przez cały rok, do tego odpada problem ich pielęgnacji, bo nie są to rośliny wymagające. Jednakże jeśli coś ma nam kwitnąć musimy dokonać innego wyboru.


Na cmentarzach często widuje się także bukszpan, który wykorzystywany jest do tworzenia niskich obwódek. Nieliczni decydują się na sadzenie róż, chociaż były one niezwykle popularne w okresie średniowiecza, co więcej zostały przywiezione z Ziemi Świętej przez krzyżowców.


Wśród krzewów można posadzić rośliny jednoroczne, które nadadzą owemu miejscu charakteru, będą stanowiły ciekawy akcent kolorystyczny. Jesienią poleca się chryzantemy, zaś wiosną begonie, bratki, stokrotki, niezapominajki. Co więcej, pięknie będą wyglądały także wieloletnie hiacynty, tulipany, narcyzy czy szafirki.


Wiele osób decyduje się także na kupno wrzosów i wrzośców (w zależności od pory roku). Często są one komponowane z bluszczem oraz iglakami. A jakie kwiaty Wy sadzicie na cmentarzu?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.