Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, rośliny-pielęgnacja, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Kliwia (https://www.kwiatyl.pl/kliwia/)
-   -   Kliwia pomarańczowa (https://www.kwiatyl.pl/kliwia/829-kliwia-pomaranczowa.html)

Patrycja 07-14-2010 09:58

Kliwia pomarańczowa
 
Kliwia pomarańczowa może być hodowana zarówno w ogrodzie, jak i w domu, jako roślina doniczkowa. Dotarła ona do nas z Południowej Afryki. Co charakterystyczne, ma ona bardzo długie i wąskie liście, które mają około 60 cm długości i 5 cm szerokości. Osadzone są równo po obu stronach rośliny. Zakończone są na okrągło.


Kliwia pomarańczowa wygląda niezwykle podczas kwitnienia. Na pędach kwiatowych, które niekiedy mają nawet 80 cm pojawiają się kwiaty zebrane po kilkanaście (niekiedy nawet ponad 20) sztuk w większe kwiatostany. Co ciekawe, pojedynczy kwiat ma około 5 cm średnicy, co oznacza, że cały kwiatostan wygląda naprawdę okazale. Kwiaty są koloru pomarańczowego.


Kliwia pomarańczowa lubi miejsca jasne, ale najlepiej nie sadzić jej w pełnym słońcu. Gleba powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna. Uprawiając ją w donicy, nie należy jej często przesadzać. Roślina bowiem lubi ciasnotę korzeni, sprzyja ona obfitszemu kwitnieniu.


Rozmnaża się ją przez ukorzenianie młodych liści. Kliwia pomarańczowa jest dość łatwa w uprawie, mało wymagająca. Prócz podlewania, lubi także nawożenie, a od czasu do czasu warto bliżej się jej przyjrzeć, bowiem bywa atakowana przez taczniki, wełnowce, zgorzel ogniową, mszyce. Niekiedy pojawiają się także plamy oparzeniowe na liściach.

Cebulka 03-14-2012 10:35

3 załącznik(i)
Coś wspaniałego ta Kliwia pomarańczowa. Czytam, oglądam zdjęcia i chcę ją mieć u siebie. Nie mogę się napatrzeć wręcz. Czy Wy też macie wrażenie, że w sklepach ogrodniczych ukrywają przed nami te najpiękniejsze kwiaty?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.