pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Krinia (http://www.kwiatyl.pl/krinia/)
-   -   Krinia (http://www.kwiatyl.pl/krinia/930-krinia.html)

Patrycja 08-06-2010 10:07

Krinia
 
Krinia zasługuje na uwagę ze względu an swoje ciekawe, piękne, intensywnie pachnące kwiaty. Chociaż niezaprzeczalnie jej ozdobę stanowią także liście.


Roślina ta lubi wysokie temperatury. Najbardziej dekoracyjnie wygląda w czasie kwitnienia, który to przypada głównie na miesiące letnie (od lipca aż do września). Kwiaty są koloru białego. Mają kształt lejków. Pojawiają się na pędach kwiatowych, gdzie zebrane są po kilka sztuk.


Liście są zielone, błyszczące. Dorastają nawet do 60 cm długości. Co ciekawe zebrane są w pęczek. Cała roślina dorasta do 70-80 cm.


Krinia powinna zajmować w ogrodzie miejsce jasne, osłonięte od wiatru, ciepłe. Najlepiej jeśli zasadzimy ją w glebie żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.


Niestety roślinę tę musimy na zimę zabierać do domu, albo szczelnie okrywać przed mrozem. Rozmnaża się ją przez podział cebulek przybyszowych, co najlepiej robić latem. Można także wysiać nasiona do gruntu wiosną.

Cebulka 03-14-2012 14:17

3 załącznik(i)
Krinia to nawet ciekawa roślina, ale chyba jednak wolę tradycyjne lilie. Cos mnie niej do końca nie przekonuje. Chociaż musze przyznać, że kwiaty ma całkiem ładne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.