pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Krwawnica (http://www.kwiatyl.pl/krwawnica/)
-   -   Krwawnica pospolita (http://www.kwiatyl.pl/krwawnica/215-krwawnica-pospolita.html)

Patrycja 03-15-2010 09:48

Krwawnica pospolita
 
Krwawnica to ozdobny kwiat ogrodowy, który osiąga wysokość do 80 centymetrów. Bardzo szybko się rozrasta tworząc duże kępy. Kwitnie latem, w okresie od czerwca do września. W środowisku naturalnym występuję u nas - na łąkach.

Kwiaty są niewielkie, koloru różowego. Upodobały je sobie motyle. Choć wiele książek podaje informację o ich mrozoodporności warto osłonić je włókniną na zimę.

Krwawnica lubi stanowiska słoneczne, dobrze czuje się także w półcieniu. Pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu, okresowym nawożeniu (w czasie kwitnienia) oraz doglądaniu (czy nie atakują ją szkodniki, choroby).

Niestety jej rozmnażanie jest dość trudne, bowiem krwawnica ma nie dający się dzielić system korzeniowy. Sadzonki pędowe przyjmują się w zaledwie 30%.

Jest to kwiat bardzo dekoracyjny, równie dobrze prezentuje się w ogrodach co na salonach - w wazonach.

EwazLublina 03-08-2012 14:51

5 załącznik(i)
Miałam kiedyś taką krwawnicę pospolitą w ogrodzie, ale tylko dlatego, że ją sobie z pola wykopałam. Widziałam jak tak rośnie samotnie i żal mi ją było zostawiać, więc sobie wykopałam i przeniosłam do ogrodu. Niestety zmarła, nie puściła na wiosnę i musiałam ją wykopać. Ale kwiatostany miała piękne. Zawsze mnie tylko nazwa zastanawiała, bo chyba krwawnica pospolita występuje w kolorze fioletowym, czy się mylę?!

Patrycja 03-09-2012 10:38

Pani Ewo, ja mam krwawnicę w ogrodzie, rośnie sobie powoli przy płocie już 3 lub 4 rok i ma się całkiem nieźle. Uważam, że podczas kwitnienia wygląda świetnie. A skąd nazwa, cóż - nie wiem do końca, ale jak doczytam to dam znać:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.