pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Nawozy, pestycydy, herbicydy (http://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/)
-   -   Sztuczny nawóz (http://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/1919-sztuczny-nawoz.html)

Patrycja 05-12-2011 09:57

Sztuczny nawóz
 
[foto]http://www.agro-farm.eu/images/nawozy.jpg[/foto] Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym prócz podlewania jest nawożenie. Nie ulega wątpliwości, że dzięki niemu roślinom dostarczane sa niezbędne składniki odżywcze. Rzadziej chorują, szybciej rosną, są bardziej odporne i ładniej prezentują się w ogrodzie. Jeśli chcemy osiągnąć najlepsze rezultaty to musimy zaznajomić się z nawozami, dołożyć wszelkich starań i regularnie je stosować.


Można używać nawozów w granulacie oraz takich, które rozpuszczalne są w wodzie. Najważniejszy jest skład, dzięki któremu rośliny zaczną bujnie rosnąc, obficie kwitnąć i nabiorą odporności. Nawóz powinien dostarczać kwiatom, krzewom, drzewom i trawnikom pełen zestaw makro i mikroelementów.


Należy pamiętać o tym, żeby wybrać nawóz odpowiadający potrzebom konkretnej grupie roślin. Na rynku dostępne są preparaty całosezonowe, takie jak chociażby Osmocote, gdzie jedno nawożenie wystarczy an cały sezon, bowiem działa przez pół roku. Nadaje się on zarówno do iglakow, jak i innych roślin ogrodowych.


Okres działania nawozu także należy sprawdzić przez zakupem. Ponadto warto zwrócić uwagę na to w jakiej formie nawóz będzie musiał być podawany. Chociażby 'Magiczna Siła' występuje w formie rozpuszczalnego koncentratu, który bogaty jest w mikroelementy. Nie istnieje ryzyko przenawożenia.


Wybór jest naprawdę duży, dlatego też warto zapytać o radę eksperta w sklepie ogrodniczym zanim dokona się ostatecznego wyboru. Najuważniejszć, żeby z nawożenia korzystać, powtarzac je regularnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.