Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Nawozy, pestycydy, herbicydy (https://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/)
-   -   Jak pozbyć się chwastów? (https://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/1922-jak-pozbyae-sie-chwastow.html)

Patrycja 05-12-2011 13:31

Jak pozbyć się chwastów?
 
[foto]http://www.vismaya-maitreya.pl/mlecz.jpg[/foto] Chwasty są zmorą wielu pięknych ogrodów. Ogrodnicy co tydzień wychodzą na swój wypielęgnowany trawnik i chwytają się za głowę kiedy widzą te wszystkie mlecze, babki czy koniczyny. Jest kilka wyjść z sytuacji - można pogodzić się z takim stanem rzeczy i do niego przywyknąć, ignorować chwasty, lub też starać się z nimi walczyć.


Oczywiście jeśli chcemy, żeby nasz ogród zawsze i wszystkich zachwycał musimy skupić sie na tym ostatnim. Chwasty bowiem potrafią zepsuć nawet najpiękniejsza kompozycję ogrodową.


Najczęściej usuwa się chwasty ręcznie, wycinając je sztuka po sztuce. Jest to metoda pracochłonna, która zajmuje dużo czasu. Niestety nieskuteczna, bowiem usuwana jest jedynie naziemna część rośliny, co oznacza, że za tydzień pojawi się ona w tym miejscu ponownie.


Dlatego też najlepiej do walki z chwastami zaangażować środki chwastobójcze, takie jak chociażby Roundup, który zwalcza chwasty w ogrodzie, jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, do tego niszczy chwasty i ich korzenie, ulega biodegradacji. Jest to preparat ceniony przez profesjonalistów.


W sklepach ogrodniczych można kupić także inne produkty, wśród nich duża popularnością cieszy się Mniszek. Jest to idealny środek do zwalczania chwastów na trawniku, bowiem działa wybiórczo niszcząc tylko chwasty, a resztę pozostawia nienaruszoną. Trawnik tym samym jest bez mleczy, koniczyny i babki - wygląda imponująco.

piotrek334r 05-21-2018 08:50

Jak chodzi o mój ogród to bardzo szybko pozbyłem się chwastów w tym roku.
Nie wiem w czym widzicie tutaj problem.

___________________________________________
Blog o życiu - comprze.com.pl

Gala 10-02-2019 08:01

Najważniejsza tutaj jest pielęgnacja samego trawnika Stosując odpowiednie nawozy wzmacniamy trawę. Jest ona silna, szybko się rozrasta i nie pozostawia przestrzeni dla niechcianych chwastów. Jest w stanie pokonać chwasty, sama kiedy nie nawoziłam miałam problem z chwastami, od czasu od kiedy nawożę nie mam tego problmeu. Na początek warto użyć nawozów wieloskładnikowych, które kompleksowo wzmocnią i odżywią rośliny. Tylko odpowiednio odżywiona trawa szybko się rozkrzewia, dzięki czemu lepiej konkuruje o stanowisko z chwastami lub mchem!

W tej porze roku warto zastosować do nawóz jesienny do trawy.

logan26 11-08-2019 11:42

Dzięki za Twojego posta.

Niebieskooka 05-07-2020 10:41

Pytanie jak wiele jest tych chwastów. Jeśl jest ich niewiele można próbować usuwać je ręcznie....

W sytuacji, w ktorej jest ich jednak dużo, dobrze jest zastosować bardziej inwazyjne środki. Pisze tutaj o herbicydach, pamiętając jednak o tym, że nie wszystkie nadają się do trawników. Tak wieć trzeba dobrać herbicyd do trawnika jak również do tego z jakimi chwastami się walczy..... Przed opryskiem nie wolno przez kilka dni kosić darni. Preparat wnika do roślin przez liście, chodzi tutaj o to , ze ich obcięcie sprawi, ze nie będzie skuteczny.

Polecam skontaktować się z obsługą sklepu, powinni doradzić co będzie najlepsze. https://sklepdlaogrodu.pl/ Jak tutaj


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.