Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > Porady > Nawozy, pestycydy, herbicydy

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 05-13-2011, 12:22   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie Jak pozbyć się insektów?
[foto]http://otozwierzeta.pl/images/owady1.jpg[/foto] Wiosną nie tylko ogrodnicy rozpoczynają prace ogrodowe. W naszych przydomowych oazach spokoju roi się także od owadów, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na nasze rośliny. Z jakimi insektami mamy najczęściej do czynienia? Otóż zmorą są mszyce, przędziorki, bielinki, wciornastki, mączliki. Ponadto także mrówki, kolonie pszczół czy os, które zakładają swoje gniazda i uniemożliwiają nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


Jeśli zauważymy jakiekolwiek objawy szkodników w ogrodzie powinniśmy jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. Można oczywiście spróbować środków naturalnych, jednakże kiedy te zawiodą zostają środki chemiczne. Najważniejsze, żeby nie dopuścić do namnażania się insektów.


Preparaty, które polecamy:

Polysect - środek, który zwalcza szkodniki liści takie jak chociażby mszyce, przędziorki czy mączliki. Działa skutecznie w różnych stadiach rozwoju owadów. Można go stosować zarówno w ogrodzie, jak i w szklarni. Co istotne, jest to preparat bezpieczny, bowiem ulega biodegradacji.


Na mrówki polecamy Ant-stop, który skutecznie działa także na insekty nielatające. Chroni nasz ogród i dom przez trzy miesiące. Co istotne jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt. Występuje w formie mikrokapsułek.


Promanal oraz Spruzit to preparaty owadobójcze. Mają on formę koncentratu stworzonego na bazie składników mineralnych, dlatego też są całkowicie bezpieczny. Chronią krzewy i drzewa owocowe oraz ozdobne przed przędziorkami, ochojnikiem, mszycami oraz misecznikiem.


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
do walki z insektami, zapobiega insektom, środki na insekty, środki owadobójcze

Narzędzia wątku
Wygląd


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jak pozbyć się chwastów? Patrycja Nawozy, pestycydy, herbicydy 4 05-07-2020 10:41
Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Patrycja Szkodniki 2 01-09-2018 15:16
Jak skutecznie pozbyć się ślimaków? Patrycja Nawozy, pestycydy, herbicydy 0 05-13-2011 09:19
Jak pozbyć się nornic? Patrycja Szkodniki 0 02-12-2010 11:23