pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Nikandra (http://www.kwiatyl.pl/nikandra/)
-   -   Nikandra miechunkowa (http://www.kwiatyl.pl/nikandra/793-nikandra-miechunkowa.html)

Patrycja 07-07-2010 11:18

Nikandra miechunkowa
 
Nikandra miechunkowa jest rośliną jednoroczną, która charakteryzuje się bardzo silnym wzrostem, rozgałęzionymi pędami i piłkowanymi liśćmi, które osiągają do 10 cm długości.

Nikandra miechunkowa pięknie wygląda podczas kwitnienia, kiedy to roślinę pokrywają niewielkie, bo mające około 3 cm średnicy kwiaty koloru fioletowoniebieskiego z białymi gardzielami we wnętrzu kielicha. Stanowią one ozdobę od lipca aż do późnej jesieni. Po ich przekwitnięciu Nikandrę miechunkową zdobią zielone owoce o kształcie kuli, które dorastają do 5 cm średnicy.

Nikandra miechunkowa dorasta do 90 cm wysokości oraz 60 cm szerokości. Najlepiej uprawiać ją na stanowiskach słonecznych, w glebie żyznej, przepuszczalnej. Rozmnaża się ją przez wysiew nasion wprost do gruntu, najlepiej na przełomie kwietnia i maja.

różyczka 03-28-2012 12:19

5 załącznik(i)
Muszę przyznać, że na kilku zdjęciach, które znalazłam roślina ta, czyli Nikandra miechunkowa wygląda zjawiskowo, jednakże to raczej tylko takie wrażenie, w rzeczywistości chyba niczym szczególnym nie zaskakuje. Po prostu dobre zdjęcia:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.