pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Palma domowa (http://www.kwiatyl.pl/palma-domowa/)
-   -   Karłatka 'Vulcano' (http://www.kwiatyl.pl/palma-domowa/1724-kar-atka-vulcano.html)

Patrycja 02-24-2011 12:20

Karłatka 'Vulcano'
 
Karłatka 'Vulcano' swoją nazwę zawdzięcza wyspie, na której występuje. Znajduje się ona na północ od Sycylii. Bardzo rzadko można ją spotkać na sklepowych półkach, chociaż cieszy się stale rosnącą popularnością.


Karłatka 'Vulcano' charakteryzuje się pięknymi, sztywnymi liśćmi. Roślina ta jest niezwykle dekoracyjna, wprowadza do domu powiew ciepłego wiatru, egzotyczną aurę. Jest łatwa w uprawie, nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jej pień pokryty jest brązowymi włóknami. Cechuje ją powolny wzrost.


Odmiana 'Vulcano' dobrze rośnie zarówno w pełnym słońcu, jak i półcieniu. Radzi sobie także w chłodniejszych pomieszczeniach, mimo tego, że jest ciepłolubna. Dorasta do 1 metra wysokości. Od maja z powodzeniem może gościć na tarasie, balkonie czy w ogrodzie.


Karłatka 'Vulcano' rośnie dobrze w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Nie lubi kiedy na podstawce zostaje woda, bo może to prowadzić do rozwinięcia się zgnilizny korzeni.


Starsze, wiekowe już rośliny znoszą spadki temperatury do -10 st.C. Karłatkę 'Vulcano' należy przesadzać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy korzenie nie mieszczą się już w doniczce. Rozmnaża się ją przez wysiew nasion.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.