pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Pielęgnacja roślin ogrodowych (http://www.kwiatyl.pl/pielegnacja-ro-lin-ogrodowych/)
-   -   Szałwia lekarska - jak uprawiać? (http://www.kwiatyl.pl/pielegnacja-ro-lin-ogrodowych/2120-sza-wia-lekarska-jak-uprawiaae.html)

Patrycja 12-12-2011 10:40

Szałwia lekarska - jak uprawiać?
 
Szałwia lekarska 'Tricolor' to roślina, która dorasta do 50 cm wysokości. Jej szerokość może być dwa razy większa. Pięknie prezentuje się w ogródkach skalnych i specjalnie wytyczonych ogródkach ziołowych. Ma charakterystyczne liście z białym marginesem, nieco podłużne. Ozdobę stanowią również jej delikatne kwiaty koloru różowego, które mają około 3 cm. Podziwiać je można w okresie od lipca do sierpnia.


Szałwia lekarska 'Tricolor' preferuje stanowiska jasne, słoneczne, chociaż dobrze radzi sobie również w półcieniu. Podłoże powinno być dość żyzne, przepuszczalne, lekko kwaśne, do tego również umiarkowanie wilgotne. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycinanie, dość mocne, które wykonuje się wiosną.


Ową szałwię można rozmnożyć poprzez ukorzenienie sadzonek zielnych. Jest odporna na choroby, rzadko atakują ją szkodniki. Jednakże w razie ich zauważenia należy jak najszybciej zastosować opryski. Szałwia uważana jest za roślinę lekarską.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.