Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Pielęgnacja roślin ogrodowych (https://www.kwiatyl.pl/pielegnacja-ro-lin-ogrodowych/)
-   -   Jak uprawiać Judaszowca? (https://www.kwiatyl.pl/pielegnacja-ro-lin-ogrodowych/2161-jak-uprawiaae-judaszowca.html)

Patrycja 03-26-2012 09:43

Jak uprawiać Judaszowca?
 
Judaszowiec (inna nazwa Cercis) to niewielkie drzewo, które na uwagę zasługuje dzięki swoim pięknym, choć drobnym kwiatom koloru różowego, białego lub purpurowego. Pojawiaj się one na gołych gałęziach, wczesną wiosną. Co ciekawe, kwiaty te są jadalne. Niektórzy smażą je i spożywają niczym frytki, inni dodają do sałatek (na surowo, po uprzednim myciu).


Ich miejsce, po przekwitnięciu, zajmują charakterystyczne liście w kształcie serca, które jesienią zmieniają swoją barwę (i prezentują się w różnych odcieniach fioletu).


Kwiaty i liście to jeszcze nie wszystko, co owa roślina ma nam do zaoferowania. Jesienią można bowiem podziwiać strąki, które są dość długie, brązowe i stanowią niejako ozdobę owego drzewa. W naszym klimacie najczęściej uprawiane sa następujące rodzaje Cercis: siliquastrum, canadensis, chinensis, occidentalis.


Judaszowiec jest łatwy w uprawie, nie ma większych wymagań glebowych. Nie lubi natomiast przesadzania, dlatego też warto jego miejsce w ogrodzie zaplanować wcześniej i na dłużej. Często niestety zdarza się, że drzewo to jest atakowane przez choroby grzybowe, które przyczyniają się do więdnięcia, a niekiedy nawet i śmierci owej rośliny.

edek3 04-20-2019 08:15

Moim zdaniem ten temat jest bardzo ciekawy.Na pewno ten temat zainteresuje bardzo dużo osób.
__________________________________________________ _
balustrady schodowe wewnętrzne


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.