pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Szkodniki (http://www.kwiatyl.pl/szkodniki/)
-   -   Przędziorek głogowiec (http://www.kwiatyl.pl/szkodniki/1949-przedziorek-g-ogowiec.html)

Patrycja 05-23-2011 15:17

Przędziorek głogowiec
 
[foto]http://www.dobra-rada.pl/sites/default/files/imagecache/article_image/images/Fotolia_15185057_Subscription_L.jpg[/foto] Przędziorek głogowiec to szkodnik, który atakuje przede wszystkim jabłonie, żeruje także na innych krzewach i drzewach owocowych. Można go zauważyć na spodniej stronie liście, pod warstwą pajęczyny. Na górnej stronie pojawiają się uwypuklenia i jasne plamki. Z upływem czasu blaszka liściowa szarzeje i żółknie.


Przędziorek głogowiec to inaczej Tetranychus viennensis. Samice owego szkodnika są koloru karminowoczerwonego. Najczęściej zimują one w szczelinach kory. Zabezpieczają się przed innymi szkodnikami oraz naturalnymi wrogami czy wypadnięciem pajęczyną.


Wiosną przenoszą się one na dolną i górną stronę liści a także pąki kwiatowe. Samica składa jaja w pobliżu głównego nerwu. Szkodnik ten może być przenoszony przez wiatr i tym właśnie sposobem dostaje się na sąsiednie drzewa.


Populację owego Przędziorka głogowca ograniczyć mogą niektóre gatunki roztoczy i owadów. Zazwyczaj jednak nie można obejść się bez użycia środków chemicznych. Tylko z ich pomocą można całkowicie pozbyć się owych szkodników z ogrodu.

kwiatydoniczkoweblog 05-23-2011 22:29

Widziałem takie u siebie w ogrodzie. Często właśnie poznaje się je po pajęczynie. Należy pamiętać, że opryski powinny być robione przy właściwej temperaturze i wilgotności.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.