pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Trzykrotka (http://www.kwiatyl.pl/trzykrotka/)
-   -   Trzykrotka biała (http://www.kwiatyl.pl/trzykrotka/261-trzykrotka-bia.html)

Patrycja 03-23-2010 10:23

Trzykrotka biała
 
Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, która ma zielone, płożące się pędy. Na nich to znajdują się podłużne liście, a między nimi pojawiają się drobne kwiaty - koloru białego.

Trzykrotka biała jest mało wymagająca, potrafią się nią dobrze zająć nawet amatorzy kwiatów doniczkowych. Lubi miejsca widne, jasne, nasłonecznione. Dobrze czuje się też w półcieniu. Pielęgnacja polega na regularnym ich podlewaniu (jednakże umiarkowanym) oraz nawożeniu (w okresie silnego wzrostu - od wiosny do jesieni dwa razy w miesiącu).

Żeby powiększyć kolekcję wystarczy uszczknąć trochę z pędów - wystarczy zasadzić je latem prosto do doniczek. Trzeba ja przesadzać co 2-3 lata.

Warto wiedzieć, że gatunek ten ma liczne odmiany, wśród których znajdują się Albovittata, która ma liście w zielono-białe paski, Tricolo w różowo-zielone, Aureao-vittatus o żółto-zielonych liściach.

ogrodniczka 03-06-2012 11:02

4 załącznik(i)
Kiedyś miałam przyjemność z trzykrotką, jednakże Trzykrotka biała to dla mnie coś nowego. Może i ładny to kwiatek, jednakże nie dla mnie nic specjalnego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.