pielęgnacja, uprawa, opinie, forum

pielęgnacja, uprawa, opinie, forum (http://www.kwiatyl.pl/)
-   Warzywa (http://www.kwiatyl.pl/warzywa/)
-   -   Groch 'Cud Kalvedonu' (http://www.kwiatyl.pl/warzywa/879-groch-cud-kalvedonu.html)

Patrycja 07-28-2010 12:59

Groch 'Cud Kalvedonu'
 
[foto]http://prota.extra.hu/images/warzywa/groch_ziel_2.jpg[/foto] Groch 'Cud Kalvedonu' jest odmianą wczesną. Charakteryzuje się pomarszczonymi nasionami. Dorasta do 65 cm wysokości, a jego strąki osadzone są na roślinie zarówno parami jak i pojedynczo.


Nasiona grochu są duże, koloru zielonego i co ważne są niezwykle smaczne. Można je spożywać bezpośrednio jak i wykorzystywać w przetwórstwie, doskonale nadają się do mrożenia.


Groch 'Cud Kalvedonu' bardzo dobrze rośnie w naszych warunkach, wystarczy spełnić jedynie kilka jego zachcianek. Lubi on bowiem zajmować miejsce jasne, słoneczne. Koniecznie powinno być ono osłonięte od wiatru, ciepłe. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, bogatej w wapń oraz próchnicę.


Groch 'Cud Kalvedonu' wysiewa się od razu do gruntu już na przełomie marca i kwietnia. Należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej głębokości (około 5 cm), ale i odstępach (zalecany rozstaw 20 cm). Okres wegetacji wynosi 80 dni.


Młode siewki należy chronić przed szkodnikami. Można zastosować specjalne siatki. Często pojawia się mszyca grochowa, pachówka strąkóweczka. Choroby występują rzadko.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.