Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > Porady > Jak dbać o ogród...?

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 04-20-2011, 09:06   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie Jak impregnować drewno?
[foto]http://www.dombal.com.pl/grafika/oferta/ochrona_drewna/Ochrona_drewna.jpg[/foto] Żeby meble drewniane, mała architektura ogrodowa wykonana z drewna, czy też ogrodzenia drewniane służyły nam długie lata należy je odpowiednio zaimpregnować. Warto wiedzieć, że dzisiejsze impregnaty skutecznie chronią drewniane konstrukcje przez działaniem owadów, grzybów, wody czy ogniem.


Żeby uzyskać pełną ochronę, należy przede wszystkim należycie przygotować drewno do zastosowania impregnacji. Następnie należy kierować się wskazówkami zamieszczonymi na opakowaniu impregnatu, instrukcją obsługi producenta.


Skuteczność impregnatu zależy od tego, jak głęboko wniknie on w strukturę drewna. Drewno przed impregnacją powinno być suche, do tego koniecznie przycięte na docelowe już wymiary, bowiem jego dalsza obróbka w późniejszym czasie może powodować usuwanie czy uszkodzenie warstw impregnatu.


Niezależnie od metody impregnacji jaka będzie stosowana należy zużyć taką ilość substancji, jaką zaleca producent. Nie każdy z impregnatów ma taką samą wydajność, o czym należy pamiętać przez rozpoczęciem impregnacji. Żeby nie okazało się, że tzreba jeszcze odwiedzić ponownie sklep i dokupić impregnatu.


Impregnaty są dziś właściwie niezmywalne. Po zakończeniu impregnowania drewna należy suszyć je przez 2-3 doby. Do tego celu należy wybrać miejsce przewiewne, zadaszone. Impregnat chroni drewno przez długie lata.


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drewno w ogrodzie, impregnacja drewna, impregnowanie mebli drewnianych

Narzędzia wątku
Wygląd