Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > Porady > Jak dbać o ogród...?

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 04-28-2011, 10:25   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie Działka rolna zamiast budowlanej
[foto]http://images03.olx.pl/ui/2/83/45/39887845_1.jpg[/foto] Jeśli masz ograniczone środki, a chcesz urzeczywistnić swoje marzenia o własnym domu zacznij od kupna działki rolnej, która później zawsze możesz przekształcić w budowlaną. Grunty rolne sa zdecydowanie tańsze, jednakże formalności zajmują sporo czasu i wymagają nie lada cierpliwości. Każdy kto choć raz coś załatwił w naszych urzędach doskonale wie o czym mowa.


Przekształcenie działki rolnej na budowlaną zapewne będzie czasochłonne. Po nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, działki rolne stały się bardziej dostępne. Wcześniej bowiem to ANR miała prawo pierwokupu tych terenów, cała transakcja tym samym przebiegała wolniej i dłużej.


Co warto sprawdzić zanim kupi się działkę rolną? Przede wszystkim plan zagospodarowania przestrzennego. Trzeba bowiem sprawdzić jaki jest zakres przeznaczenia działki. Jeśli takiego nie ma, tzreba złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.


Żeby móc wybudować dom na gruncie rolnym, działkę trzeba odrolnić, czyli zmienić jej przeznaczenie z rolnej na budowlaną. Kompletne pismo kieruje się do wójta/burmistrza/prezydenta miasta. Rozpatrywane jest ono bezpłatnie. Gmina nie ma konkretnego czasu na rozpatrzenie wniosku.


Jeśli już wyrazi zgodę należy wystąpić do Wydziału Geodezji lub Gospodarki Nieruchomościami z wnioskiem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej (w przypadku ziemio jakości klasy I do III). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji można starać się o pozwolenie na budowę. Papierologii jest sporo, jednakże atrakcyjna cena i możliwość budowy domu na działce w przyszłości kusi wielu. Czy warto korzystać z takiego właśnie rozwiązania czy kupić od razu działkę budowlaną?


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2018, 10:04   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Postów: 1
Domyślnie
Tylko co to jest za różnica pomiędzy działką rolną , a budowlaną.

____________________________________________
sauna cena
jan44a jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-20-2018, 13:25   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Postów: 5
Domyślnie
Różnica w podatkach
adamm167 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
działka, działka budowlana, działka rolna

Narzędzia wątku
Wygląd


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zamiast pelargonii - werbena Patrycja Werbena 6 12-04-2018 12:02
Rośliny okrywowe zamiast tradycyjnego trawnika Patrycja Jak dbać o ogród...? 0 03-30-2011 12:15