Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Kaktusy (https://www.kwiatyl.pl/kaktusy/)
-   -   Agawa macroacantha 'Virdis' (https://www.kwiatyl.pl/kaktusy/1744-agawa-macroacantha-virdis.html)

Patrycja 03-09-2011 12:38

Agawa macroacantha 'Virdis'
 
Agawa macroacantha 'Virdis' to ciekawa odmiana, która cechuje się biało-brązowymi kolcami. Ma ona jasnozielone liście. W naturze porasta suche tereny Meksyku, gdzie osiąga do 60 cm wysokości i nawet ponad 150 cm średnicy.


Średnio po 15 latach osiąga ona pełną dojrzałość i zakwita. Jednakże po przekwitnięciu obumiera. Dlatego też warto wcześniej pomyśleć o jej rozmnożeniu, a jest to dość łatwe, bowiem występują liczne odrosty korzeniowe.


Agawa macroacantha 'Virdis' najlepiej rośnie, kiedy trzymana jest w miejscu jasnym, słonecznym. W okresie letnim z powodzeniem można ją trzymać na ogrodzie, balkonie czy tarasie. Co więcej dopuszcza się jej wkopanie do ziemi, idealnie wpisze się w ogródek skalny. Jednakże nie zaleca się jej pozostawianie na zimę w glebie.


Podłoże powinno być gliniaste, bogate w próchnicę, do tego z dodatkiem pisaku lub żwiru. Należy pamiętać o regularnym jej nawożeniu, szczególnie w okresie od kwietnia do września (co 2-3 tygodnie). Nie wolno przedobrzyć z podlewaniem, bowiem nadmierna wilgoć może powodować zgniliznę korzeni oraz liści.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.