Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie

Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie (https://www.kwiatyl.pl/)
-   Nawozy, pestycydy, herbicydy (https://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/)
-   -   Jak pozbyć się insektów? (https://www.kwiatyl.pl/nawozy-pestycydy-herbicydy/1925-jak-pozbyae-sie-insektow.html)

Patrycja 05-13-2011 12:22

Jak pozbyć się insektów?
 
[foto]http://otozwierzeta.pl/images/owady1.jpg[/foto] Wiosną nie tylko ogrodnicy rozpoczynają prace ogrodowe. W naszych przydomowych oazach spokoju roi się także od owadów, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na nasze rośliny. Z jakimi insektami mamy najczęściej do czynienia? Otóż zmorą są mszyce, przędziorki, bielinki, wciornastki, mączliki. Ponadto także mrówki, kolonie pszczół czy os, które zakładają swoje gniazda i uniemożliwiają nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


Jeśli zauważymy jakiekolwiek objawy szkodników w ogrodzie powinniśmy jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. Można oczywiście spróbować środków naturalnych, jednakże kiedy te zawiodą zostają środki chemiczne. Najważniejsze, żeby nie dopuścić do namnażania się insektów.


Preparaty, które polecamy:

Polysect - środek, który zwalcza szkodniki liści takie jak chociażby mszyce, przędziorki czy mączliki. Działa skutecznie w różnych stadiach rozwoju owadów. Można go stosować zarówno w ogrodzie, jak i w szklarni. Co istotne, jest to preparat bezpieczny, bowiem ulega biodegradacji.


Na mrówki polecamy Ant-stop, który skutecznie działa także na insekty nielatające. Chroni nasz ogród i dom przez trzy miesiące. Co istotne jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt. Występuje w formie mikrokapsułek.


Promanal oraz Spruzit to preparaty owadobójcze. Mają on formę koncentratu stworzonego na bazie składników mineralnych, dlatego też są całkowicie bezpieczny. Chronią krzewy i drzewa owocowe oraz ozdobne przed przędziorkami, ochojnikiem, mszycami oraz misecznikiem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.