Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > Porady > Pielęgnacja roślin ogrodowych

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 09-02-2011, 13:16   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie Jak uprawiać Nektarynki?
Kto z nas nie zna nektarynek? Ale tylko nieliczni zajadają się tymi zerwanymi z własnego drzewka owocowego uprawianego w ogrodzie. Nektarynka to drzewo, które dorasta do pięciu metrów. Owoce w naszym klimacie nie są tak okazałe i mają około 8 cm wielkości. Są zielono-zółte, pomarańczowe lub czerwone. Nektarynka pięknie kwitnie wiosną. Kwiaty pojawiają się w kwietniu.


Nektarynka uważana jest za odmianę brzoskwini. Jednakże jej skóra pozbawiona jest meszku, do tego gładka oraz lśniąca. Nektarynka jako drzewo owocowe sprawia więcej problemów aniżeli brzoskwinia. Jest trudniejsza w uprawie i mniej odporna na mróz. Najlepszym okresem sadzenia jest wiosna. Wówczas nie grozi im przemarznięcie aż do jesieni, zimy i nowe drzewa mogą się spokojnie zaaklimatyzować.


Nektarynka preferuje stanowiska jasne, słoneczne. Podłoże powinno być piaszczyste, bogate w próchnicę, umiarkowanie wilgotne. Nektarynki popularnie uprawiane są we Włoszech, Grecji, Hiszpanii. W Polsce są mało popularne, rzadko uprawia się je w ogrodach. Częściej spotkać można brzoskwinie. Czy ktoś z Was Ogrodnicy jest szczęśliwym posiadaczem Nektarynek w ogrodzie?


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dzrewa owocowe, nektarynki, uprawa nektarynek

Narzędzia wątku
Wygląd