Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > SOS dla kwiatów > Szkodniki

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 02-10-2011, 12:57   #1
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie Przędziorek owocowiec
[foto]http://www.szkolkarstwo.pl/images/article/2002/06/324/sz3.jpg[/foto] Przędziorek owocowiec niewielki pajęczak, który przyczynia się do powstawania żółtych plamek na liściach. Z czasem łączą się one ze sobą powodując, że liście zupełnie żółkną, po czasie brązowieją, zasychają i w rezultacie opadają.


Ponadto zmniejsza się ilość pąków, tym samym i owoców będzie mniej. Przędziorek owocowiec atakuje drzewa i krzewy owocowe, zazwyczaj śliwy oraz jabłonie.


Przędziorek owocowiec jest na początku ciemnoczerwony, ma bardzo widoczne czerwone kropki. Jaja zimują na powierzchni kory, na gałęziach, liściach, w okolicach pączków. Larwy wylęgają się wczesną wiosną, kiedy to pąki śliwy czy jabłoni sa jeszcze białe. Swoje żerowanie rozpoczynają na młodych liściach.


Niestety w ciągu roku pojawia się kilka pokoleń przędziorka owocowca. Niestety choć najlepiej usuwać owego szkodnika za pomocą środków chemicznych (na przykład Promanal 60 EC, Talstar 100 EC.), nie poleca się tej metody, bowiem preparaty te niszczą inne, pożyteczne organizmy. Warto tym samym skorzystać z pomocy naturalnego wroga owego szkodnika, czyli dobroczynka gruszowego.


Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przędziorek, przędziorek owocowiec, szkodniki, szkodniki atakujące drzewa owocowe, szkodniki w ogrodzie

Narzędzia wątku
Wygląd


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Przędziorek chmielowiec Patrycja Szkodniki 0 01-26-2011 10:17
Uwaga przędziorek! Patrycja Choroby 0 02-12-2010 12:35