Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie
Wróć   Forum kwiatowe, forum ogrodnicze, uprawa, opinie > Między nami ogrodnikami > Zapytaj się Ogrodników

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane


stare 06-07-2012, 15:02   #1
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Postów: 2
Unhappy Ficus Benjamina
Witam wszystkch!
Poniewaz od dawna czytam porady innych i czesto z nich korzystam, chciałabym prosic o pomoc w rozwiazaniu problemu z moim kwiatkie.
Mam go prawie 15 lat, przechodził różne stadia w swoim życiu, ale od 2 lat sączy się z niego lepki sok. Wszystkie liście sa nim oblepione, kropelki brudzą podłoge i inne kwiatki, nie ma na nim szkodników bo oglądałam listki przez lupę. Na wiosnę wypuszcza nowe listki,które jak podrosną też się kleją.
W zeszłym roku przesadziłam go,myję go co 3 mce pod bieżącą zimną wodą, co daje tydzień spokoju, ale po tym czasie znów zaczyna się kleić. W sklepie ogrodniczym nie wiedzą co może być tego przyczyną. Może ktoś już walczył z taką przypadłością Ficusa i sobie poradził, to bardzo proszę o podpowiedż.


dormin2011 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2012, 12:18   #2
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie
Powiem Ci, że ja miałam do czynienia z taką przypadłością w przypadku Storczyków. Mowa o 2 roślinach, które się czymś takim zaraziły i które też starałam się odratować poprzez mycie, wycieranie, przesadzanie itp. Nie było widać żadnych szkodników właśnie a całe się kleiły, widać było nawet takie krople tego lepkiego czegoś (jakby liście się pociły). I mam złe wieści - ja dałam sobie spokój i usunęłam oba storczyki (co by innych przypadkiem nie zaraziły). Także spisałam je na straty (a długo walczyłam, nawet wyrywałam liście i czekałam aż nowe się pojawi i one też były zarażone tym czymś, ech).
Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2012, 14:32   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Postów: 2
Domyślnie
Dzięki za odpowiedż,niezbyt to pocieszające,bo nie chciałabym rozstawac sie z tą rośliną. Może ktoś jednak znalazł jakiś sposób i podpowie mi co dalej robić.
dormin2011 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-2012, 09:37   #4
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 2,215
Domyślnie
Może spróbuj w takim razie go popryskać może środkiem grzybobójczym?! Tak na chybił-trafił. A może akurat się uda
Patrycja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd